kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Dobra Diagnoza - zdrowe dzieciństwo
2007/6/19 0:57:23

Fundacja „Zdrowie dziecka”, działająca przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, organizuje akcję informacyjno-edukacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi krakowian na znaczenie diagnostyki szpitalnej i uświadomienie im, że uzyskanie profesjonalnej pomocy medycznej nie musi być trudne.

Od dobrej diagnozy - szybkiej i właściwej, zależy zdrowie wszystkich dzieci, potrzebujących pomocy medycznej. Najważniejsze, by została ona postawiona w jak najwcześniejszym stadium choroby. Równie ważne jest, by rodzice i opiekunowie dzieci byli poinformowani, gdzie taką specjalistyczną pomoc mogą otrzymać.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów na znaczenie specjalistycznej diagnostyki i opieki szpitalnej. Dla prawidłowego procesu całego leczenia dziecka bardzo ważne jest prawidłowe i wczesne zdiagnozowanie przyczyn choroby dziecka.

Właśnie dlatego, integralnym elementem kampanii są „dni otwarte” zorganizowane przez jednego z partnerów akcji - Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika: 16 czerwca odbędą się badania spirometryczne, a 21 czerwca – badania chorób narządów ruchu. W ramach takich spotkań z lekarzami, każdy rodzic i opiekun może przyjść z dziećmi na badania specjalistyczne. Jest to wkład Szpitala św. Ludwika w tę kampanię. Placówka jest na co dzień dostępna dla wszystkich dzieci - można przychodzić tu przez całą dobę i, co najważniejsze, bez skierowania.



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: diagnoza, dziecko, leczenie, lekarz


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »