Przeznaczona dla dzieci i młodzieży broszura „Będę świadkiem w sądzie", wydrukowana w nakładzie ponad 103 tys. egzemplarzy, trafi do ośrodków interwencji kryzysowej, komend policji, organizacji pozarządowych oraz szkół gimnazjalnych. To kolejne działanie w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości".
Dla dzieci, które są ofiarami lub świadkami przestępstw, przesłuchanie w sądzie jest bardzo trudną sytuacją. Dopiero przy odpowiednim wsparciu psychologa, przesłuchaniu w tzw. przyjaznym pokoju przesłuchań lub dzięki odpowiednio przygotowanym materiałom edukacyjnym, możemy ograniczyć dzieciom stres związany z prowadzonym postępowaniem oraz zapobiec wtórnej wiktymizacji. Taką właśnie rolę przyjaznego informatora, którego celem jest przygotowanie dziecka do uczestniczenia w sądowych procedurach prawnych, ma pełnić kolorowa publikacja opracowana przez Fundację „Dzieci Niczyje".
Trwają również przygotowania do druku kolejnego wydawnictwa informacyjnego w ramach projektu - broszury na temat wymiaru sprawiedliwości oraz praw obywatela w sądzie i prokuraturze. Napisana w sposób przystępny i zrozumiały dla szerokiej grupy odbiorców, będzie zawierała przytoczone podstawy prawne wsparte przykładami wyjaśniającymi jak w praktyce obywatele mogą realizować swoje uprawnienia w sądach i prokuraturach. Za merytoryczne przygotowanie materiałów informacyjnych odpowiedzialna jest, wyłoniona w drodze konkursu, Uniwersytecka Poradnia Prawna Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Planowane jest, aby wszystkie przygotowane materiały informacyjno-edukacyjne znalazły się w wersji elektronicznej na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl), w specjalnie przygotowanej do tego zakładce.
Opracowanie i dystrybucja powyższych materiałów informacyjno-edukacyjnych na temat wymiaru sprawiedliwości oraz praw obywatela w sądzie i prokuraturze to jedno z siedmiu zadań realizowanych w ramach projektu „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki 2007 - 2013".
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »