Niestety - pomimo systematycznie przeprowadzanych kontroli liczba niebezpiecznych zabawek dostępnych w naszych sklepach stale rośnie. To my – rodzice -powinniśmy więc przy zakupie zwracać szczególną uwagę na ich jakość i bezpieczeństwo, ale - jak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie UOKiK – 12 % ankietowanych kupując zabawki nigdy nie zwraca uwagi na informacje zawarte na opakowaniu.
Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa kupowanych najmłodszym zabawek: - muszą być wykonane z trwałego, niepalnego, łatwego do czyszczenia i bezpiecznego surowca spełniającego określone wymagania pod względem zdrowotnym - bez względu na rodzaj surowca, z jakiego są wykonane, muszą być precyzyjnie wykończone, aby w czasie zabawy nie wyrządzić dziecku krzywdy czyli np. nie powinny posiadać ostrych krawędzi - nie powinny posiadać drobnych, ruchomych elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub włożyć do ucha czy nosa; nie mogą też mieć małych otworów i elementów mogących np. zakleszczyć palce - powinny być przeznaczone dla określonych grup wiekowych, - muszą być odpowiednio oznakowane (w krajach unijnych zabawki dla dzieci do 14 roku życia mają symbol CE) - najlepsze zabawki posiadają atesty PZH, IMiDz lub IPCZD - na opakowaniu powinna znajdować się dokładna nazwa i adres producenta, dystrybutora lub importera, zgodność parametrów z normami (PN - EN 71) i zgodność z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18.09.2001r.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »