kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Dziecko symuluje chorobęWiększość rodziców spotkała się z wymigiwaniem się dzieci od przedszkola czy szkoły. Maluchy często symulują różne dolegliwości, aby pozostać w domu. Wówczas rodzi się pytanie: czy dziecko faktycznie jest chore? A jeśli tylko udaje? Dlaczego tak się dzieje?
 
 
fot. Sercem jestem z WamiDo 14 lutego potrwa Światowy Tydzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. To świetna okazja, aby zwrócić uwagę na szczególne potrzeby dzieci z wrodzonymi wadami serca (WWS) - łatwiejszy dostęp do rehabilitacji kardiologicznej, wsparcie psychologiczne oraz profilaktyka zakażeń wirusem RS.
 
 
fot. Ferie w domuNie każdy rodzic może sobie pozwolić na wysłanie dziecka na zimowisko w górach. To nie jedyny sposób na spędzanie ferii zimowych. Przerwę w zajęciach szkolnych można wykorzystać w inny sposób. Oto kilka pomysłów na kreatywne, atrakcyjne ferie zimowe, w czasie których dzieci nie będą się nudziły.
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comDziecko wykazujące specyficzne trudności w nauce czytania i pisania ma zwykle problemy z nauką języków obcych. Dla dzieci z dysleksją nauka np. języka angielskiego to spore wyzwanie. Pomóc może indywidualizacja pracy z takim uczniem przy zastosowaniu metod nauki angażujących różne zmysły.
 
 
fot. Kinga WójcikKiedy dziecko idzie do przedszkola to znak, że nasz maluch już nieco wydoroślał. Pastelowe kolory i słodkie dekoracje przestają pasować do wnętrza, w którym przebywa dziecko. Jak dopasować pokój do potrzeb małego chłopca czy dziewczynki? Dziś urządzamy monochromatyczny pokój dla przedszkolaka w stylu skandynawskim.
 
 
fot. DzieckoTo jeden z pierwszych pokarmów, które wprowadza się do jadłospisu niemowlaka na etapie rozszerzenia jego diety o nowe produkty. Co powinnyśmy wiedzieć o pierwszym zbożu, z który styka się mały człowiek?
 
 
© Kzenon - Fotolia.comPrawie 40 procent dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych nie spożywa drugiego śniadania - wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Danone i Banków Żywności. To wpływa na samopoczucie uczniów, którzy przez właściwy sposób odżywiania, doświadczają problemów z koncentracją i efektywnością uczenia się.
 
 
© Jaimie Duplass - Fotolia.comTwoje dziecko jest niezdarne, nieporadne, ma problemy z wykonywaniem samodzielnych czynności? Zdarza się, że układ nerwowy u dziecka niewłaściwie organizuje bodźce zmysłowe, co sprawia, że mamy do czynienia z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jakie objawy świadczą o dysfunkcjach w tym obszarze?
 
 
© sci - Fotolia.comAż 85 procent sześciolatków ma próchnicę, a 18 procent rodziców nie chodzi ze swoimi dziećmi do dentysty. Okazuje się, że zęby polskich dzieci są jednymi z najbardziej zaniedbanych w Europie. Wpływ na tę sytuację mają często złe doświadczenia opiekunów związane z wizytami u stomatologa.
 
 
fot. Nastolatki a dietaSposób odżywiania nastolatków jest bezpośrednio powiązany z tempem procesu dojrzewania. Okazuje się, że dziewczynki, które mają nadwagę mogą wcześniej dojrzewać, a niedowaga może wpływać na opóźnienia tego procesu. Jak dieta nastolatka wpływa na proces dojrzewania?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»