 Większość rodziców spotkała się z wymigiwaniem się dzieci od przedszkola czy szkoły. Maluchy często symulują różne dolegliwości, aby pozostać w domu. Wówczas rodzi się pytanie: czy dziecko faktycznie jest chore? A jeśli tylko udaje? Dlaczego tak się dzieje?
 Do 14 lutego potrwa Światowy Tydzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. To świetna okazja, aby zwrócić uwagę na szczególne potrzeby dzieci z wrodzonymi wadami serca (WWS) - łatwiejszy dostęp do rehabilitacji kardiologicznej, wsparcie psychologiczne oraz profilaktyka zakażeń wirusem RS.
 Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na wysłanie dziecka na zimowisko w górach. To nie jedyny sposób na spędzanie ferii zimowych. Przerwę w zajęciach szkolnych można wykorzystać w inny sposób. Oto kilka pomysłów na kreatywne, atrakcyjne ferie zimowe, w czasie których dzieci nie będą się nudziły.
 Dziecko wykazujące specyficzne trudności w nauce czytania i pisania ma zwykle problemy z nauką języków obcych. Dla dzieci z dysleksją nauka np. języka angielskiego to spore wyzwanie. Pomóc może indywidualizacja pracy z takim uczniem przy zastosowaniu metod nauki angażujących różne zmysły.
 Kiedy dziecko idzie do przedszkola to znak, że nasz maluch już nieco wydoroślał. Pastelowe kolory i słodkie dekoracje przestają pasować do wnętrza, w którym przebywa dziecko. Jak dopasować pokój do potrzeb małego chłopca czy dziewczynki? Dziś urządzamy monochromatyczny pokój dla przedszkolaka w stylu skandynawskim.
 To jeden z pierwszych pokarmów, które wprowadza się do jadłospisu niemowlaka na etapie rozszerzenia jego diety o nowe produkty. Co powinnyśmy wiedzieć o pierwszym zbożu, z który styka się mały człowiek?
 Prawie 40 procent dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych nie spożywa drugiego śniadania - wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Danone i Banków Żywności. To wpływa na samopoczucie uczniów, którzy przez właściwy sposób odżywiania, doświadczają problemów z koncentracją i efektywnością uczenia się.
 Twoje dziecko jest niezdarne, nieporadne, ma problemy z wykonywaniem samodzielnych czynności? Zdarza się, że układ nerwowy u dziecka niewłaściwie organizuje bodźce zmysłowe, co sprawia, że mamy do czynienia z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jakie objawy świadczą o dysfunkcjach w tym obszarze?
 Aż 85 procent sześciolatków ma próchnicę, a 18 procent rodziców nie chodzi ze swoimi dziećmi do dentysty. Okazuje się, że zęby polskich dzieci są jednymi z najbardziej zaniedbanych w Europie. Wpływ na tę sytuację mają często złe doświadczenia opiekunów związane z wizytami u stomatologa.
 Sposób odżywiania nastolatków jest bezpośrednio powiązany z tempem procesu dojrzewania. Okazuje się, że dziewczynki, które mają nadwagę mogą wcześniej dojrzewać, a niedowaga może wpływać na opóźnienia tego procesu. Jak dieta nastolatka wpływa na proces dojrzewania?
|