kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Joshhh - Fotolia.comŚwięta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas dla każdej rodziny. W przygotowania do nich włączają się również dzieci – angażują się w porządki czy pomagają w zakupach. Na chwilkę przed Wigilią warto zastanowić się jak wytłumaczyć najmłodszym, że święta są także szczególnym momentem dla domowego budżetu. Jak zaangażować pociechę w planowanie świątecznych wydatków?
 
 
fot. dziecko plamy_fotoliaUporczywe plamy na białych śpioszkach, kaftanikach czy innych ubrankach niemowlęcych to problem każdej mamy. Jak skutecznie pozbyć się takich plam nie naruszając delikatnej tkaniny? Jest kilka bezpiecznych sposobów, które pozwolą mamom poradzić sobie z uciążliwymi zabrudzeniami na ubrankach niemowlęcych.
 
 
© wildman - Fotolia.comNa ferie zimowe czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci. Jeżeli zamierzamy zafundować naszym pociechom wypoczynek na zimowisku czy obozie narciarskim, warto pomyśleć o ich bezpieczeństwie. Trudno ustrzec się przed kontuzjami i wypadkami, ale przed ich następstwami już możemy się zabezpieczyć. Na jaką polisę się zdecydować podpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 
 
fot. Przytulenie ma znaczenie logoDotyk dla niemowlęcia jest najważniejszym zmysłem, pozwalającym na komunikację z otoczeniem. Choć maluch nie potrafi mówić, to jednak umie wyrazić swoje potrzeby przy pomocy gestów. Przytulenie dziecka ma więc ogromną moc – zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, co przyczynia się do prawidłowego rozwoju małego człowieka. Nie zapominajmy o przytulaniu naszych dzieci, bo jak przypominają organizatorzy kampanii – „Przytulenie ma znaczenie”.
 
 
fot. Clear SenseW okresie jesienno-zimowym infekcje u dzieci nie są niczym nowym – to czas sprzyjający zachorowaniom. Częste zmiany pogody oraz zamienne wyziębianie i przegrzewanie organizmu dziecka skutkuje sezonowymi dolegliwościami. Do leczenia infekcji wirusowych nie powinno się zawsze stosować antybiotyków – te nie radzą sobie z wirusami, które są najczęstszą przyczyną sezonowych problemów ze zdrowiem dzieci.
 
 
fot. JELP badania bilansoweW pierwszym roku życia dziecka sprawdzanie jego stanu zdrowia i rozwoju jest bardzo ważne. Tymczasem tylko co czwarte dziecko przechodzi konieczne badania bilansowe w podstawowej opiece zdrowotnej – wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Profilaktyka tego typu jest bardzo istotna m.in. ze względu na występowanie alergii u dzieci.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comW okresie jesienno-zimowym wzrasta liczba przypadków zakażeń rotawirusowych. Ta powszechna i zaraźliwa choroba dotyka ludzi w każdym wieku – jej przebieg trudno przewidzieć. Wiele zależy od indywidualnej odporności, ale najbardziej narażone na jej ciężki przebieg są niemowlęta poniżej 6. miesiąca życia. Czy można zapobiegać zakażeniu rotawirusowemu?
 
 
fot. Helen doronWraz z dyskusją o zajęciach dodatkowych dla przedszkolaków powraca kwestia nauki języków obcych. Wielu rodziców ma obawy związane ze słuchaniem przez maluchy języków innych niż mowa ich rodziców. Opiekunowie chcą wiedzieć, kiedy najlepiej rozpocząć taką naukę i czy jest to bezpieczne dla rozwoju dziecka. Oto kilka istotnych wniosków, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.
 
 
©  Syda Productions - Fotolia.comDzieci piszą listy do świętego Mikołaja, a te trafiają do firm, które zdecydowały się spełnić dziecięce marzenia – tak najkrócej można opisać cel akcji „Mikołaj – prezenty dla dzieci” organizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Tylko w ubiegłym roku 560 dzieci z Wiosek otrzymało wymarzone świąteczne prezenty.
 
 
© mbt_studio - Fotolia.comZ każdym rokiem przybywa dzieci, u których stwierdza się objawy uczuleniowe. Mogą się one pojawić już w pierwszych miesiącach życia. Jednym z najczęstszych uczuleń jest alergia pokarmowa, np. na białka mleka krowiego. Czy zamiast niego można podawać dziecku mleko kozie?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»