kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Giuseppe Porzani - Fotolia.comPolskie dzieci nie przepadają za warzywami, chętniej jedzą owoce. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”. Jedynie 12 procent dzieci w Polsce spożywa warzywa kilka razy dziennie. Z owocami jest niewiele lepiej – kilka razy w ciągu dnia zjada je 17% małych konsumentów.
 
 
© Tatyana Gladskih - Fotolia.comleko i wytwarzane z niego jogurty są dla najmłodszych cennym źródłem dobrze przyswajalnego białka, wapnia, fosforu i witamin B2 i B12. Jogurty powinny się stać stałym elementem diety najmłodszych- przekonuje kampania informacyjna „Jogurt na dobry dzień”. Od jakiego wieku dziecko może spożywać jogurt i jakie korzyści płyną z wprowadzenia go do diety malucha?
 
 
© muro - Fotolia.comWakacyjne wyjazdy na kolonie i obozy to z pewnością ważny test samodzielności dla naszych dzieci. Nic dziwnego, że wielu rodziców staje przed dylematem – nie tylko co zapakować dziecku do walizki, ale też jakie dać mu kieszonkowe. Jak umożliwić dziecku stały dostęp do pieniędzy, a jednocześnie nie narazić na kradzież? Expander radzi, aby wykorzystać w tym celu kartę przedpłaconą inaczej pre-paid.
 
 
Migdałki odpowiadają za naszą odporność, jednak czasem mogą przyczyniać się do powstawania infekcji. Pomimo, iż migdałki kojarzy się nam głównie z anginami u dzieci, to jednak przysparzają one kłopotów bez względu na wiek. Z tego powodu powinno się je uważnie obserwować i w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów skonsultować się z lekarzem.
 
 
© contrastwerkstatt - Fotolia.com75 procent dzieci regularnie dostaje od swoich rodziców kieszonkowe – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie MasterCard. Ponad połowa z nich środki te przeznacza na zakup słodkości. Jak uczyć dziecko oszczędzania od najmłodszych lat? Można skorzystać z rad ekspertów Związku Firm Doradztwa Finansowego, którzy podpowiadają jak poradzić sobie z tym zadaniem.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comPróchnica jest jednym z najczęstszych schorzeń atakujących nasze zęby bez względu na wiek. Choroba próchnicowa to dziś już problem społeczny, który trzeba traktować jako wynik zaniedbań i niedostatecznej profilaktyki. Małe dzieci są najbardziej narażone na powstawanie i rozprzestrzenianie się próchnicy. Niestety leczenie ich zębów bywa często bagatelizowane – wciąż pokutuje przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć – przecież same wypadną…
 
 
© Dmitry Naumov - Fotolia.comPodawanie dziecku antybiotyku wiąże się z koniecznością szczególnej dbałości o wytworzenie ochronnej osłony dla małego brzuszka. Niegdyś taką osłonę miały zapewniać np. jogurty, a obecnie coraz częściej zaleca się stosowanie synbiotyków – połączenia żywych szczepów bakterii i substancji odżywczej. Jak zatem działają i dlaczego są ważne dla zdrowia i równowagi organizmu dziecka?
 
 
© verevs - Fotolia.comPolskie dzieci są coraz grubsze. Chipsy, cukierki, lody czy batony, to niestety częsty punkt w codziennym jadłospisie wielu maluchów. Tymczasem aż 60 procent Polaków nawyki żywieniowe z domu rodzinnego powiela w dorosłym życiu. Jak przekonać dzieci do zdrowego i rozsądnego odżywiania się? Z pewnością wykształcenie u małego człowieka prozdrowotnych nawyków żywieniowych nie jest łatwe. Z pomocą coraz częściej przychodzi dietetyk.
 
 
Tylko w ubiegłym roku odnotowano ponad 4,5 tysiąca przypadków zachorowań na krztusiec, choć jeszcze na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku choroba ta praktycznie była w Polsce nieobecna, dzięki obowiązkowym szczepieniom. Od początku lat dziewięćdziesiątych rośnie zapadalność na krztuśca w naszym kraju. Podstawową formą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę wieku dziecięcego są właśnie szczepienia ochronne.
 
 
© Jaimie Duplass - Fotolia.comZ każdym rokiem liczba diagnozowanych u dzieci przypadków autyzmu rośnie. Świadomość tego problemu jest jednak w dalszym ciągu niewystarczająca. Zapewne także z tego względu część rodziców traktuje takie rozpoznanie jak wyrok. Badania potwierdzają jednak, że odpowiednio wcześnie podjęta terapia umożliwia eliminację wielu objawów autyzmu. Dzieci z tym zaburzeniem mogą uzyskać pomoc już w przedszkolu.
 
 
Strony: [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»