kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. waderJakie zabawki powinniśmy zabrać dziecku na wakacje, aby się nie nudziły? Wielu rodziców staje przed tym dylematem, zwłaszcza gdy pociecha poproszona o wybranie ulubionych chce zabrać wszystkie, które posiada. Dzieci niezwykle chętnie przygotują swoje "niezbędniki" do zabrania i warto z tego skorzystać. Podpowiadamy, jakie zabawki warto spakować dziecku do wakacyjnej torby.
 
 
© auremar - Fotolia.comDla naszych pociech to jeden z najpogodniejszych dni w roku. Choć dla maluchów prezenty i atrakcje są bardzo ważne, to jednak nic nie zastąpi miłości, czasu oraz troski rodziców. W Dzień Dziecka warto zastanowić się nad przyszłością swoich dzieci i złożyć im najważniejszą obietnicę – że zawsze będziemy je chronić.
 
 
fot. noworodekWybitni polscy neonatolodzy opracowują kompleksowe wytyczne w 26. obszarach, które dotyczą leczenia szpitalnego i opieki nad noworodkiem po opuszczeniu przez niego placówki medycznej. Ma to poprawić zwłaszcza sytuację dzieci przedwcześnie narodzonych, które wymagają po wyjściu ze szpitala dalszej opieki medycznej.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comKażdy rodzic chce, aby jego pociecha miała piękne, proste i śnieżnobiałe zęby. Niewątpliwie budujący jest widok uśmiechniętego dziecka na fotelu dentystycznym. Jak zatem sprawić, aby nasze małe dziecko nie zamieniło się w szczerbatego nastolatka? Można skorzystać z kilku ważnych przykazań, o których przypomina dentysta dr Iwona Gnach-Olejniczak.
 
 
fot. FlickrNa Dzień Dziecka czeka już z niecierpliwością każde dziecko. To obok urodzin, mikołajek i gwiazdki najbardziej lubiane przez dzieci święto. Jakie prezenty ucieszą nasze pociechy w dniu ich święta? Choć dzieci, wzorem rodziców, coraz chętniej sięgają po elektroniczne gadżety, warto zainteresować maluchy tradycyjnymi zabawkami i rozrywkami.
 
 
fot. jak poznałem swoją mamę. JELPStatystyczny maluch przychodzi na świat w okresie wakacyjnym, a jego statystyczna mama ma 27 lat i wyższe wykształcenie – wynika z danych zgromadzonych przez markę JELP dotyczących kulisów narodzin Polaków. Okazuje się, że 8 na 10 maluchów rodzi się w związku małżeńskim, zwykle jeszcze przed pierwszą rocznicą ślubu.
 
 
fot. HollePrócz trzech głównych posiłków małe dziecko powinno spożywać także zdrowe przekąski. Śniadanie, obiad i kolacja to bowiem za mało, aby stworzyć zbilansowaną dietę dla maluszka. Zdrowe przekąski między posiłkami nie dopuszczają do napadów wielkiego głodu, ale też uczą układ pokarmowy odpowiedniego działania.
 
 
fot. migdałkiTo dylemat wielu rodziców, których dzieci często łapią infekcje górnych dróg oddechowych. Podejrzenie pada na tzw. „trzeci” migdałek, który może być odpowiedzialny za te sytuacje. Czy zawsze trzeba wycinać przerośnięte migdałki? Rodzice często obawiają się tego zabiegu, gdyż związane jest z nim wiele mitów.
 
 
fot. dziecko. NUKBycie rodzicem zmienia cały nasz dotychczasowy porządek – uważniej przyglądamy się otoczeniu i staramy się wszystko oceniać przez pryzmat małego człowieka w naszym domu. Ważne, aby nasze mieszkanie było czyste i bezpieczne. Sięgamy wtedy po różnorodne preparaty dedykowane dla dzieci. Czy korzystanie z nich to moda czy wyraz zdrowego rozsądku?
 
 
© Kati Molin - Fotolia.comSkóra dziecka, zwłaszcza w pierwszych latach życia jest bardzo delikatna. Zaczerwienienie, podrażnienie, wysypka, która pojawia się na skórze małego dziecka może być następstwem stosowania nieodpowiednich kosmetyków i detergentów. Jak uniknąć problemów skórnych u małych dzieci? Właśnie wystartowała kampania edukacyjna „3 lata pod ochroną”, której celem jest edukacja rodziców w zakresie zapobiegania podrażnieniem i chorobom skóry.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»