kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Yuri Arcurs - Fotolia.comWiadomo, że dzieci to najlepsza inwestycja, a zapewnienie im bezpiecznego startu w dorosłość jest jednym z najważniejszych celów każdego rodzica. Usamodzielnienie się dziecka wiąże się wieloma finansowymi wyzwaniami, przed którymi muszą stanąć rodzice – czesne za studia, zapewnienie mu mieszkania, to tylko niektóre z nich. Expander podpowiada jak rodzice mogą ułatwić dziecku start w dorosłość.
 
 
© mbt_studio - Fotolia.comCzy możliwe jest zapewnienie małemu dziecku poczucia bezpieczeństwa i jednocześnie zbudowanie z nim silnej więzi? Z pewnością nic tak pozytywnie nie wpływa na rozwój dziecka jak zainteresowanie rodzica. Pomóc we wzmacnianiu więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem może masaż – wyjątkowa metoda na okazanie miłości dziecku. To również sposób na zapewnienie mu lepszego rozwoju niż drogie zabawki.
 
 
©  Lisa F. Young - Fotolia.comDo końca roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, a przed dziećmi sprawdziany z całego semestru, poprawianie ocen czy rekrutacja do nowych szkół. Jeżeli dziecko ma problemy w nauce, ten czas może być dla niego bardzo trudny, zwłaszcza jeśli musi nadrobić pewne zaległości. Jak pomóc dziecku, by nauka nie sprawiała problemów i jak mądrze motywować naszą pociechę, aby dostrzegało korzyści płynące z przyswajania wiedzy?
 
 
© drubig-photo - Fotolia.comNajważniejszym czynnikiem, który determinuje szczęśliwe dzieciństwo są relacje z rodzicami – wynika z najnowszego badania UNICEF. Tymczasem jedna piąta polskich dzieci nie jest zadowolona ze swojego życia. Doświadczają one samotności, są smutne, brakuje im wsparcia ze strony najbliższych. Jakie wyglądają relacje polskich dzieci z rodzicami?
 
 
©  yurolaitsalbert - Fotolia.comJuż za kilka dni Dzień Dziecka. Jak co roku staramy się, aby najmłodsi w tym czasie czuli się jak najlepiej – obsypujemy słodyczami i wręczamy prezenty. Jednak nawet te najdroższe podarunki nie sprawią, że Dzień Dziecka stanie się niezapomnianym przeżyciem. Najlepszym prezentem, jak można podarować dziecku z okazji jego święta, jest przecież wspólnie spędzony z rodzicami czas. Jeżeli jednak chcemy obdarować pociechę upominkiem, to warto wybrać go rozsądnie.
 
 
© Photozi - Fotolia.comOspa wietrzna jest chorobą wieku dziecięcego, którą bardzo łatwo się zarazić. Późną wiosną odnotowuje się szczyt zachorowań na tę chorobę. Wielu rodzicom sen z powiek spędza wizja pojawienia się swędzących kropek u swoich pociech. Wokół tego schorzenia narosło wiele mitów. Co rodzic powinien wiedzieć na temat ospy wietrznej, aby spać spokojnie? Na najczęstsze pytania opiekunów odpowiada dr Ernest Kuchar z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 
 
© Igor Yaruta - Fotolia.comPotrzeby żywieniowe dzieci rosną wraz z nimi. Właściwy rozwój małego dziecka wymaga stosowania pełnowartościowej diety, która jest złożona z czterech bądź pięciu posiłków w ciągu dnia. W żywieniu dzieci trzeba przywiązywać znaczenie do każdego posiłku, a nawet każdego jego składnika. Jak powinien wyglądać prawidłowy jadłospis dziecka, aby był smaczny i wartościowy?
 
 
© auremar - Fotolia.comNadchodzące wakacje to ważny moment, aby porozmawiać z nastolatkiem o seksie. Atmosfera wypoczynku, relaksu, zmiany otoczenia sprzyja miłości, zakochaniu się, a w przypadku młodzieży również inicjacji seksualnej. Rozmowa rodzica z nastolatkiem na temat współżycia i antykoncepcji wydaje się konieczna, jeżeli spojrzeć na źródła wiedzy o seksie młodych ludzi. Młodzież bowiem w tej materii polega na informacjach z Internetu lub od rówieśników. Jak przygotować się do tej niewątpliwie trudnej rozmowy?
 
 
© kungverylucky - Fotolia.comAż 17 procent polskich dzieci ma nadwagę – wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez UNICEF, który bierze pod uwagę warunki i jakość życia dzieci w najbardziej rozwiniętych krajach świata. Liczba otyłych dzieci w naszym kraju rośnie z każdym rokiem, a w ciągu ostatniej dekady ich odsetek niepokojąco wzrósł. Przyczyną takiej sytuacji jest niewłaściwe dożywianie i brak regularnego wysiłku fizycznego.
 
 
© Ilike - Fotolia.com40 % Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln skarży się na alergiczny katar, a ponad 5,5 mln ma objawy astmy – wynika z raportu badawczego „Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce” (ECAP) prowadzonego przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z każdym rokiem zwiększa się liczba najmłodszych cierpiących na alergie – katar sienny, egzemę, astmę i inne schodzenia wynikające z zaburzeń pracy systemu immunologicznego. Jak radzić sobie z alergią dziecka?
 
 
Strony: [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»