kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. sztuka wychowaniaWychowanie dziecka jest chyba najtrudniejszym zadaniem w życiu – to nieustanna praca, która wymaga odpowiedzialności i poświęcenia, a od której nie ma urlopu. Rodzice muszą mierzyć się codziennie z wieloma dylematami. Jak wpajać dziecku wartości? Z jakich sposobów korzystać, aby wychować mądre, grzeczne i szczęśliwe dziecko?
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comInnowacyjne, nieszablonowe myślenie staje się często wymogiem obecnych czasów, zwłaszcza, gdy spojrzymy na rynek pracy. Warto zatem dokonać rewizji myślenia na temat kreatywności, rozwoju twórczości i osobowości dzieci. Przydatne może się tu okazać innowacyjne myślenie. Jakie czynniki pomogą nam rozbudzać ciekawość dzieci i motywować do zadawania pytań podpowiada Małgorzata Jabłońska, ekspertka współpracująca z programem edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka".
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comDo czwartego roku życia przynajmniej 80 procent dzieci cierpi na wysiękowe zapalenie ucha środkowego. To najczęstsze schorzenie uszu pojawiające się u maluszków. Choroba dotyka głównie dzieci z przerostem migdałka gardłowego oraz niewydolnością funkcji słuchowych.
 
 
fot. Dzień Pluszowego MisiaDzieciństwo nierozłącznie związane jest z zabawkami. Świat zabawek zaludniają różne przedmioty, które lubią dzieci - samochody, domki dla lalek czy klocki. Pluszowy miś jest jednak zwykle pierwszym przyjacielem maluchów. 25 listopada to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o misiach - dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 
 
fot. dziecko w sieciCodziennie portale społecznościowe roją się od wpisów dotyczących prywatności i intymnego życia nastolatków. Młodzież naiwnie i często bez żadnej świadomości dzieli się takimi treściami publicznie. Czym grozi internetowy ekshibicjonizm i w jaki sposób chronić młodych ludzi przed jego konsekwencjami?
 
 
fot. Klub Bezpiecznego PuchatkaDla dziecka rozpoczynającego swoją szkolną przygodę nauka powinna być przyjemnością. Zadaniem nauczycieli i rodziców jest zatem zapewnić warunki, aby mógł mieć takie doświadczenia. Do rozwoju potencjału intelektualnego dziecka niezbędne są nieustanne ćwiczenia pamięci. W jaki sposób pracować z pierwszoklasistą, aby mógł efektywnie rejestrować nowe informacje podpowiada pedagog szkolny Małgorzata Jabłońska, ekspert współpracujący z programem edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”.
 
 
fot. pixabayBajka to jeden z ważniejszych sposobów na przekazywanie dzieciom wiedzy na temat otaczającego je świata. Rola tego przekazu w życiu malucha jest o tyle znacząca, że pozwala w prosty sposób przekazać to czym jest dobro i zło. 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - to świetna okazja, aby przypomnieć sobie, że bajki to nie tylko doskonała rozrywka, ale też często nauka.
 
 
fot. My RoomUrządzanie pokoju dziecięcego należy do najtrudniejszych zadań do zaplanowania, ponieważ skupia w sobie wiele zastosowań. Z tego względu warto przeanalizować projekt takiego wnętrza, aby było ono funkcjonalne dla małego domownika. Jak urządzić pokój dziecięcy podpowiada Magdalena Zielińska, właścicielka marki My Room.
 
 
© fidelio - Fotolia.comDziecko nie zawsze dobrze czuje się w szkole. Zdarza się, że nasze pociechy nie chcą do niej chodzić. Wpadają w histerię, kiedy tylko wspomni się o szkole. Rodzic nie zawsze odpowiednio reaguje w takich sytuacjach. Lekceważenie problemu, uleganie dziecku czy stosowanie restrykcyjnych kar nie jest dobrym pomysłem. Jak zaradzić szkolnym problemom dziecka?
 
 
fot. Fot. www.rgbstock.comJuż czterolatki posiadają zdolność rozumowania w obszarze liczb czy figur geometrycznych. Pytania kilkulatka dotyczące otaczającego go świata mogą się stać ważnym pretekstem do rozpoczęcia przygody dziecka z matematyką. Jak przełożyć ciekawość poznawczą malucha w pasję do nauki "królowej nauk"?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»