kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Holle.plAż 40 procent maluszków w pierwszych trzech miesiącach życia zmaga się z kolką, czyli nagłym skurczem jelit. Jej objawami są podciągnięte w stronę brzuszka nóżki, widoczny niepokój dziecka i przenikliwy, przejmujący płacz. Chociaż kolka nie jest groźna dla zdrowia maluszków, to jednak te dolegliwości i nie pozostawia negatywnych skutków, to jednak spędza sen z powiek całej rodzinie.
 
 
© Tatyana Gladskih - Fotolia.comPrawie 94 procent Polaków uważa, że wprowadzenie do sklepików szkolnych zdrowej żywności jest dobrym pomysłem, zaś 85 procent jest zadania, że to krok ku zdrowym nawykom żywieniowym u najmłodszych – wynika z badań Mixit.pl. Aby jednak porzucić niewłaściwy sposób żywienia, edukację należy zacząć od dorosłych.
 
 
fot. Okulary_dzieciWłaśnie dowiedziałaś się, że Twoje dziecko będzie musiało nosić okulary i ta diagnoza Cię przeraża? Wcale nie musi tak być. Wcześnie wykryta wada wzroku i odpowiednio dobrane okulary dla malca to poprawa komfortu życia. Na co zwrócić uwagę przy doborze okularów dziecięcych.
 
 
fot. Żyj smacznie i zdrowo_logo14 września wystartowała kolejna edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” adresowanego do młodzieży w całej Polsce. Celem akcji jest zapoznanie gimnazjalistów z zasadami racjonalnego odżywiania. W poprzednich edycjach wzięło w niej udział ponad 11 tysięcy szkół w Polsce.
 
 
fot. @ autor JenkoAtaman, fot. Fotolia.comJakość produktów, higiena ich przechowywania, a następnie przygotowywania i podawania posiłków to kluczowe kwestie dotyczące bezpiecznego i zdrowego odżywiania dziecka. O najważniejszych elementach, na które powinni zwracać uwagę rodzice maluchów mówi dr Aneta Górska-Kot, Ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.
 
 
fot. Uczennica. PixabauKażdy rodzic stara się od najmłodszych lat uczyć swoją pociechę samodzielności. Zetknięcie z systemem szkolnym i programem nauczania powoduje, że dostrzegamy nowe potrzeby dziecka związane z przyswajaniem wiedzy. W jakim stopniu rodzic może pomóc swojemu dziecku w nauce?
 
 
© mbt_studio - Fotolia.comZdania rodziców w kwestii pieluszek są podzielone - jedni decydują się na pieluszki jednorazowe, a inni stawiają na rozwiązania ekologiczne. Jakie pieluszki wybrać dla maluszka? Które zapewnią dziecku komfort?
 
 
© drubig-photo - Fotolia.comRodzice, którzy planują pierwszy urlop z maluszkiem stoją przed wieloma trudnymi dylematami. Zdrowie i dobre samopoczucie dziecka powinny być dla nich sprawami priorytetowymi. Na jakie kwestie powinni zwrócić uwagę rodzice, aby dziecko wróciło z wakacji zdrowe, podpowiada dr Miłosz Przybyszowski, pediatra Grupy LUX MED.
 
 
fot. NiejadekRodzice niejadków szukają różnych sposobów na to, aby ich pociecha zjadła przygotowany przez nich posiłek. Co zrobić, gdy nagrody, wymyślne zabawy przy stole nie skutkują, a stres rodziców i dziecka rośnie? Justyna Pląskowska z w Akademii Kulinarnej Whirlpool we Wrocławiu zdradziła kilka sposobów na poradzenie sobie z problemem małego niejadka.
 
 
© yanlev - Fotolia.comDla wielu pracodawców wskazanie podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi problem, pomimo publikowanych przez ZUS wskazówek. Julita Podhorodecka, specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń wfirma.pl rozwiewa wątpliwości w tym zakresie.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»