kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© JPC-PROD - Fotolia.comMeningokoki są groźnymi bakteriami, stanowiącymi jedną z najczęstszych przyczyn bakteryjnych zakażeń inwazyjnych. Choroba zagraża najbardziej niemowlętom i małym dzieciom do czwartego roku życia. Rodzice jednak niewiele wiedzą na ten temat – 70 procent opiekunów nie ma świadomości, że Inwazyjna Choroba Meningokokowa może zagrażać życiu dziecka – pokazują najnowsze badania świadomości na temat meningokoków w naszym kraju.
 
 
Przyszli rodzice zwykle dużo uwagi poświęcają na kompletowanie wyprawki dla swego pierwszego potomka. Ubranka, kosmetyki, łóżeczko, wózek i inne akcesoria – listę potrzebnych rzeczy można by uzupełniać długo. Zanim jednak ubierzemy maluszka w kolorowe śpioszki, należy je uprać. Bywa to kłopotliwe, zwłaszcza, że najważniejszą kwestią staje się zabezpieczenie wrażliwej skóry noworodka przed alergenami.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comKażde dziecko potrzebuje czułości i wrażliwości na jego potrzeby. Z najnowszego badania instytutu ARC Rynek i Opinia, przeprowadzonego na zlecenie marki Oilatum Baby wynika jednak, że wielu rodziców powstrzymuje się od przytulania dzieci. Tymczasem maluchy obdarzane czułością lepiej się rozwijają, są bardziej inteligentne i chętniej dzielą się przeżyciami z rodzicami.
 
 
© Elena Zhuchkova - Fotolia.comAż 41 procent polskich dzieci przynajmniej raz zetknęło się z zagrożeniami w czasie korzystania z Internetu. Zbliżający się Dzień Bezpiecznego Komputera, przypadający na 12 października, jest doskonałą okazją do przypomnienia o bezpieczeństwie w sieci, zwłaszcza najmłodszych. Oto alfabet bezpiecznego Internetu, który może nam pomóc w zapobieganiu zagrożeniom.
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comOd początku roku szkolnego trwa zamieszanie wokół nadprogramowych zajęć dla przedszkolaków. Rodzice usłyszeli bowiem, że z uwagi na nowe przepisy, z przedszkoli znikną takie dodatkowe zajęcia jak: język angielski, rytmika czy karate. Niezadowoleni opiekunowie piszą petycje i szukają metod obejścia prawa. Czy zajęcia dodatkowe są przedszkolakom rzeczywiście potrzebne?
 
 
© JackF - Fotolia.comPolskie dzieci w dalszym ciągu spożywają zbyt mało warzyw i owoców. Tylko jedno na ośmioro dzieci jada warzywa kilka razy dziennie, a owoce jedno na sześcioro. Takie zaniedbania w diecie dzieci mogą prowadzić do niedoborów witamin, błonnika i składników mineralnych. Na pocieszenie warto podkreślić, że rodzice doceniają korzystny wpływ warzyw i owoców na zdrowie swoich pociech.
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comKompletowanie szkolnej wyprawki to dla wielu rodziców poważne wyzwanie. Trzeba bowiem wśród wielu codziennych obowiązków znaleźć czas i pieniądze na zakup podręczników, pomocy naukowych i innych niezbędnych uczniowi przyborów. To już ostatnie dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, dlatego warto zastanowić się jak szybko skompletować szkolną wyprawkę.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comCoraz więcej polskich dzieci ma problemy ze słuchem – wynika z badań Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Wpływ na tę sytuację ma nie tylko nadmierny hałas, ale też nieleczone infekcje ucha środkowego czy stany zapalane nosa i zatok. Dzieciom ze stwierdzonymi zaburzeniami i uszkodzeniami słuchu pomóc może terapia surdologopedyczna.
 
 
© Kati Molin - Fotolia.comDziecko, które właśnie przyszło na świat musi przystosować się do nowych, zupełnie obcych mu warunków. W tym działaniu pomagają mu naturalne odruchy noworodkowe, których zadaniem jest wspieranie malucha w rozwoju i dostosowaniu do nowej rzeczywistości. Jednym z ważniejszych jest odruch chwytny, który rozwija się jeszcze w brzuchu mamy. Jak poprzez zabawę wesprzeć malucha w prawidłowym rozwoju tego odruchu?
 
 
© eternalfeelings - Fotolia.comZdecydowana większość dzieci, bo aż 97 procent, przyznaje, że lubi pić mleko, jednak tylko 62 procent spożywa je codziennie – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy Pro Publicum. Tymczasem dziecko w wieku od 7-9 lat potrzebuje aż trzech szklanek mleka, aby dostarczyć organizmowi codzienną porcję wapnia. Warto zapewnić dzieciom dietę bogatą w ten pierwiastek – jego niedobory możemy bowiem odczuwać w późniejszym wieku.
 
 
Strony: [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»