kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Dziecko u dentystyRodzice często nie zdają sobie sprawy, że higiena jamy ustnej powinna rozpocząć się jak najwcześniej - najlepiej tuż po narodzinach dziecka. Kiedy dziecko jest już większe należy zadbać, aby regularnie szczotkowało zęby. O ile przekonanie dziecka do mycia zębów nie powinno stanowić problemu, tak już wyzwaniem bywa przekonanie do leczenia zębów? Kiedy zaplanować pierwszą wizytę u stomatologa?
 
 
fot. Żyj z pompą"Żyj z pompą!" - takie hasło przyświeca kampanii społeczno-edukacyjnej na rzecz osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (MPD). Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem braku informacji na temat osiągnięć w leczeniu choroby. Kampania podejmuje też walkę ze stereotypowym postrzeganiem osób cierpiących na to schorzenie. Ambasadorami akcji są siatkarz Piotr Gruszka oraz aktorka Barbara Kurdej-Szatan.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comAż 73 procent dzieci z pięciu województw, które były objęte drugą edycją programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” ma problem z próchnicą zębów – wynika z raportu Ipsos, opracowanego w oparciu o bezpłatne przeglądy stomatologiczne. W ramach programu, którego organizatorami są Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż przebadano prawie 8600 dzieci.
 
 
fot. PPEMartwisz się, że Twoje dziecko spędza każdą wolną chwilę przed ekranem telewizora czy komputera? Porównujesz swoje dzieciństwo i własnej pociechy? Zabawy w chowanego, czy w berka zostały obecnie wyparte przez nowe technologie. Zamiast narzekać, daj dziecku dobry przykład.
 
 
© kotomiti - Fotolia.comDzieci nie przepadają za warzywami, owocami i sokami - nie chcą próbować nowych smaków. Rodzice bardzo często zastanawiają się, jak przekonać maluchy do spożywania zdrowych produktów. Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą w zachęceniu dziecka do jedzenia owoców, warzyw i soków.
 
 
fot. Kubusiowi Przyjaciele Natury11 lutego przypada Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę małego dziecka na kwestie szacunku do roślin i zwierząt. Kilka sposobów na różne aktywności i zabawy, które budują u najmłodszych wrażliwość na piękno przyrody przedstawia Małgorzata Jabłońska, ekspert współpracujący z programem edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
 
 
© auremar - Fotolia.comDla uczniów z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego nadeszły upragnione ferie zimowe. Później wypoczywać będą dzieci z pozostałych województw. To czas odpoczynku od nauki szkolnej i zabawy. Niestety nie wszyscy uczniowie będą mogli cieszyć się z wyjazdu na zimowiska.
 
 
fot. Vippi DesignChoć niedawno mieliśmy dłuższą przerwę w nauce szkolnej, to uczniowie już wypatrują upragnionych ferii zimowych. Jeżeli planujemy dla naszej pociechy aktywny wypoczynek, warto pomyśleć o odpowiedniej garderobie dla dziecka. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla ucznia na zimowe ferie?
 
 
fot. Rozgrzej swój mózgWielu rodziców już teraz zastanawia się, jakie atrakcje zapewnić swoim dzieciom w czasie zimowych ferii. Jeśli chcemy, aby nasza pociecha rozgrzała nieco mózg zimą, warto zdecydować na nieco mniej konwencjonalne spędzanie wolnego czasu, np. w Centrum Nauki Kopernik.
 
 
fot. autyzmW ciągu ostatnich 20 lat aż dziesięciokrotnie wzrosła liczba osób, które zmagają się z autyzmem. Organizacja Narodów Zjednoczonych wymienia to zaburzenie wśród najpoważniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów, tuż za nowotworami, cukrzycą czy AIDS. Dzięki rozwojowi diagnostyki autyzmu jesteśmy w stanie coraz wcześniej rozpoznawać to zaburzenie.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»