kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© auremar - Fotolia.comOkres dojrzewania to dla relacji matki z córką trudny czas. Nastolatka oczekuje respektowania własnej prywatności i przestaje się zwierzać swojej mamie. Tylko szczere rozmowy i sytuacje mogą poprawić relacje obu stron. Jednym z tematów – testów zaufania - może być rozmowa z nastolatką na temat antykoncepcji.
 
 
fot. dziecko_łuszczycaChociaż objawy łuszczycy najczęściej pojawiają się pomiędzy 20. a 30. rokiem życia, to jednak zdarza się, że zmiany łuszczycowe na skórze pojawiają się u małych dzieci. Naukowcy nie znają przyczyn występowania tej choroby skóry - wiadomo jedynie, że choroba może mieć podłoże genetyczne, ale nie zawsze tak jest. Jak rozpoznać objawy tej choroby u najmłodszych i jak leczyć łuszczycę?
 
 
fot. Zdjęcie pokoju - fistaszkowelove i pinioKiedy na świecie pojawia się drugie dziecko, nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić mu własny pokój. Umieszczenie nowego członka rodziny w pokoju starszego rodzeństwa jest dobrym sposobem na rozpoczęcie budowania przyszłych relacji między dziećmi. Jak urządzić kącik dla niemowlaka w pokoju starszej pociechy?
 
 
fot. Jak zachęcić niejadka do jedzeniaPróby nakarmienia niejadka dla wielu rodziców związane są ze stresem. Jak przekonać malucha to jedzenia? Warto uruchomić wyobraźnię i zamienić dziecięcy posiłek w dzieło sztuki. Podpowiadamy jak stworzyć kolorowe i pyszne kanapki dla niejadków.
 
 
© contrastwerkstatt - Fotolia.com90 procent Polaków pokrywa aktualne wydatki z comiesięcznych poborów, a tylko niewielka grupa ma zgromadzone jakiekolwiek oszczędności. Nie jest to wynik jedynie niskich zarobków. Problemem jest brak nawyku oszczędzania i edukacji w tym obszarze. Jeśli myślimy o przyszłości dzieci, warto zadbać o lekcje zarządzania domowym budżetem.
 
 
fot. @ otyłość_33732408_ChaotiC_PhotographY - Fotolia.comCoraz częściej otyłość staje się problemem dzieci. W Polsce już piąty chłopiec i co siódma dziewczynka w wieku szkolnym cierpi z powodu nadmiernych kilogramów. Jak pomóc otyłemu dziecku, podopowiada rodzicom Konrad Gaca - trener, ekspert do spraw żywienia.
 
 
fot. Pora na pomidoraPrzekonanie dziecka do jedzenia warzyw i owoców to dla wielu rodziców spory problem. Z pomocą przychodzi kampania „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”. Jej celem jest zachęcenie rodziców do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat i wskazanie sposobów wprowadzania warzyw i owoców do dziecięcego jadłospisu.
 
 
fot. HolleNietolerancja mleka krowiego u dziecka może objawiać się wieloma różnorodnymi przypadłościami, takimi jak bóle brzucha, kolka, refluks żołądkowo-jelitowy, problemy skórne czy brak przyrostu masy ciała. Według statystyk problemy z tolerancją mleka krowiego mogą dotyczyć około 5 procent maluchów. Dzięki szybkiej diagnozie i odpowiednio dopasowanej diecie można złagodzić objawy, a nawet całkowicie wyeliminować chorobę.
 
 
fot. chłopiec_katarOkoło 15 procent dzieci cierpi z powodu nawracających infekcji, które zwykle dotyczą górnych dróg oddechowych. Jakie są przyczyny tego typu problemów zdrowotnych maluchów? Jak powinna wyglądać diagnoza w przypadku nawracających infekcji?
 
 
fot. objawy anoreksji i bulimiiZ każdym rokiem przybywa dzieci, u których rozpoznaje się zaburzenia odżywiania - anoreksję czy bulimię. Wielu rodziców nie ma świadomości, że ich pociecha postanawia się odchudzać, ulegając presji wywieranej przez środki masowego przekazu, które utożsamiają atrakcyjność ze szczupłym ciałem. Jakie pierwsze objawy zaburzeń odżywiania powinny zaniepokoić rodzica, podpowiada mgr Monika Ciszek-Skwierczyska, koordynator programu leczenia zaburzeń odżywiania w centrum La Fuente w Szczyrku.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»