kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. X-landerDla wielu rodziców spodziewających się dziecka kupno wózka dla pociechy jest jednym z większych dylematów. Trudno się dziwić – młodzi rodzice mają do dyspozycji szeroki asortyment produktów dostępnych na rynku. Warto, aby był to zakup przemyślany – pojazd winien nie tylko zapewniać bezpieczeństwo maluszkowi, ale też być dostosowany do naszego trybu życia. Podpowiadamy, jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze wózka dla dziecka.
 
 
fot. dzieckoOd września przyszłego roku wszystkie pięcioletnie przedszkolaki będą uczyć się języka obcego. W 2017 roku obowiązek ten obejmie też młodsze dzieci. Czy wprowadzenie edukacji językowej tak wcześnie ma sens? Czy przedszkola są przygotowane na zmiany związane z obowiązkową nauką języków obcych?
 
 
© Roman Hense - Fotolia.comTwój dwulatek czy trzylatek nic nie mówi lub mówi bardzo mało? Mogą to być problemy związane z opóźnionym rozwojem mowy. Czasem jednak na skutek różnego rodzaju uszkodzeń neurologicznych może dojść do zaburzeń mowy. Najwyższy czas, aby zasięgnąć opinii neurologopedy, który pomoże w diagnozie i terapii dziecka.
 
 
© yanlev - Fotolia.comMacierzyństwo jest niesamowitym zjawiskiem – potrafi jednocześnie uskrzydlać, motywować do różnych działań, ale też dawać poczucie bezradności czy przeświadczenie o bezgranicznym poświęceniu dla własnego dziecka. Zdarza się bowiem, że kobiety-matki czują się zagubione, nie są w stanie radzić sobie z emocjami, czy wreszcie sprostać wizerunkowi Mamy Idealnej, który same sobie narzucają.
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comZdecydowana większość dzieci ogląda codziennie telewizję, która staje się dla nich wręcz obowiązkową i często jedyną rozrywką. Dziecko przed telewizorem czy monitorem komputera to niestety nie zawsze dobre połączenie. Tymczasem zorganizowanie atrakcji dla dziecka, nawet w czterech kątach. nie jest tak trudnym wyzwaniem, jakby się mogło wydawać.
 
 
fot. jak dbać o pierwsze ząbkiDziecko od najmłodszych lat powinno wiedzieć, że mycie zębów jest jedną z wielu codziennych czynności, nie zaś przykrym obowiązkiem. Dzięki wczesnej nauce mycia zębów można wykształcić pozytywne nawyki u malucha, a przy tym zapobiec próchnicy w starszym wieku. Dbanie o higienę jamy ustnej może być nie tylko koniecznością, ale i dobrą zabawą. Wystarczy trochę wysiłku - to inwestycja w piękny uśmiech w dorosłym życiu.
 
 
© levranii - Fotolia.comZapewne każda mama dziecka uczęszczającego do przedszkola zna ten schemat poniedziałkowego poranka. Najczęściej towarzyszy mu nerwowa krzątanina – dziecko trzeba przecież umyć, ubrać, przyrządzić mu śniadanie, a do tego przygotować się do pracy i o niczym nie zapomnieć. Jak zamienić stresujące poranki w przyjemny czas z własnym dzieckiem?
 
 
© Elena Zhuchkova - Fotolia.comW dobie komputerów i konsol przekonanie dziecka do aktywności fizycznej wcale nie jest zadaniem łatwym. Dzieci uznają obecnie tę formę spędzania wolnego czasu za mało atrakcyjną. Tymczasem ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dzieci. Jak poradzić sobie z motywowaniem najmłodszych do zabaw na świeżym powietrzu i uprawniania sportu?
 
 
fot. puzzle przestrzenne. kidstownSzukasz pomysłu na pokój dla Twojego dziecka? A może do wnętrza zaprosić jakiegoś miłego zwierzaka, np. małego rudego liska. Jak urządzić „liskowy” pokój? Podpowiadamy, jak używając odpowiednich kolorów, faktur i dodatków, zaprosić tego małego przyjaciela do dziecięcego świata.
 
 
fot. Helen Doron EnglishTylko 13 procent rodziców zamierza w tym roku wysłać swoje pociechy na zimowy wyjazd - wynika z badań przeprowadzonych przez KPMG. To oznacza, że bardzo duża grupa dzieci zostanie w zimowe ferie w domach. Co zrobić, aby nie był to wypoczynek przed komputerem i telewizorem? Podpowiadamy jak zorganizować atrakcyjną rozrywkę dla dzieci, gdy zmuszone są zostać w mieście w czasie ferii.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»