kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Christian Schwier - Fotolia.comPoczątek roku szkolnego to dla wielu dzieci czas nowych doświadczeń. Ostatnie dni wakacji warto wykorzystać na przyjemności, które pozwolą pociechom zachować cenne chwile beztroski na dłużej. Jeżeli możemy przeznaczyć środki na organizację zabawy dla dzieci, to niech to będzie wypoczynek w plenerze, połączony z balem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych.
 
 
©  Syda Productions - Fotolia.comSekta w powszechnym odczuciu postrzegana jest jako grupa wyznaniowa o szkodliwym i destrukcyjnym działaniu społecznym. Okres wakacyjny jest zwykle czasem wzmożonego werbunku do sekt, a ich ofiarami najczęściej padają młodzi ludzie. Wiedza wielu z nas na temat sekt jest w dalszym ciągu niewystarczająca, stąd wielu z nas nie jest w stanie ich rozpoznać. Warto zapoznać się z metodami działań sekt, by móc uchronić własne dziecko przed zagrożeniem.
 
 
Dla wielu rodziców diagnoza taka jak rozszczep wargi lub podniebienia, stulejka czy wnętrostwo u pociechy jest ogromnym szokiem. Brak wiedzy złamanych sytuacją rodziców, potęguje także nie zawsze odpowiednie podejście lekarza prowadzącego. Wady wrodzone i nabyte u dzieci, zwłaszcza te, które dotyczą okolic intymnych są w dalszym ciągu tematem tabu. Kiedy należy udać się do specjalisty i jakie są możliwości zaradzenia dziecięcym problemom zdrowotnym?
 
 
© olesiabilkei - Fotolia.comMaluchy spędzające wakacje w domu to niemały kłopot dla wielu rodziców. Ogromna część dzieci spędza ten czas przed telewizorem, nierzadko w towarzystwie rodzica, który nie wie jak zorganizować wspólny czas z dzieckiem. Jak okiełznać ich niespożytą energię dzieci, kiedy w natłoku obowiązków będziemy zajęci pracą oraz jak przeciwdziałać nudzie, gdy po raz kolejny oddamy je pod opiekę dziadków?
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comDecydujący wpływ na dalszy rozwój naszego dziecka mają pierwsze miesiące jego życia. Z tego względu warto zadbać o jego zdrowie najlepiej jak to tylko możliwe. Najdoskonalszym sposobem ochrony przed groźnymi chorobami zakaźnymi są szczepienia. Odpowiedni program szczepień stwarza dzieciom większą szansę na prawidłowy rozwój.
 
 
© Pakhnyushchyy - Fotolia.comPolacy bardzo chętnie korzystają z internetowych serwisów społecznościowych. Nic dziwnego, że chętnie dzielą się w nich różnorodnymi materiałami poświęconymi dzieciom. Rodzice bardzo wcześnie wprowadzają swoje pociechy do wirtualnego świata. O czym piszą w portalach społecznościowych, gdzie i kiedy zamieszczają posty, sprawdził pierwszy prywatny serwis społecznościowy dziecka, Kidla.pl, we współpracy z Brand24.
 
 
fot. Klub PancernikaZwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem – to główny cel kampanii KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH, która koordynowana jest przez Instytut Transportu Samochodowego. Właśnie rozpoczęła się letnia odsłona tej akcji, która ma przypomnieć o konieczności stosowania w samochodach odpowiednich zabezpieczeń.
 
 
© Gorilla - Fotolia.comSą charakterystyczne dla okresu jesienno-zimowego i wtedy jest ich najwięcej. Infekcje dróg oddechowych u dzieci, bo o nich mowa, mogą pojawiać się jednak, gdy za oknem wysokie temperatury. Część wirusów zachowuje aktywność przez cały rok. Które z nich mogą atakować organizmy najmłodszych wiosną i latem?
 
 
© Joshhh - Fotolia.comDziecko staje się współcześnie coraz częściej motorem handlu i inicjatorem większości zakupów. Potwierdzają ten fakt dane z ostatniego badania Polskiego Programu Jakości Obsługi – w 96. procentach przypadków o zakupach decydują dzieci. Czy jest to wynik złego wychowania bądź też dobrobytu społeczeństwa?
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comTrwająca właśnie dyskusja dotycząca sensowności posyłania sześciolatków do szkół staje się pretekstem do rozważań na temat samej gotowości dzieci do rozpoczęcia nauki. Trudno o jednoznaczną odpowiedź, czy wszystkie dzieci w wieku lat sześciu powinny uczęszczać do szkoły. Bez wątpienia wiele zależy od tego, w jaki sposób rodzice stymulują rozwój własnej pociechy od najmłodszych lat. Jak pomóc dziecku w rozwijaniu kluczowych sprawności?
 
 
Strony: [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»